Nietypowe meble ozdobą domu

Funkcjonalne meble to podstawa, ponieważ dzięki temu codzienne życie jest dużo bardziej komfortowe i wygodne. Meble XXI wieku coraz częściej jednak poza praktycznym wymiarem dążą do oryginalności i spełniają funkcję dekoracyjną. Regał drabina – ten typ, jest tego najlepszym dowodem. Nowoczesne wnętrza lubią eksperymenty i nieoczywiste rozwiązania, choć akurat półka imitująca drabinę wpisuje się również doskonale w tradycyjne trendy. Popularne są zresztą meble, które można zastosować w każdym pomieszczeniu. Dążenie do maksymalnego uproszczenia codziennej egzystencji przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb estetycznych uruchamiają kreatywność projektantów wnętrz, ale także przeciętnych użytkowników.

Półka handmade

Samodzielne wykonanie regału drabiny jest stosunkowo proste i wcale nie wymaga skomplikowanych umiejętności w zakresie majsterkowania. Wystarczy pomysł i zapał do pracy. Do własnoręcznej produkcji można wykorzystać to, co dostępne w domu, np. stare, niepotrzebne palety. Półki tego typu tworzy się zwykle z bardzo lekkich i łatwych w obróbce materiałów po to, by można było je dowolnie przenosić i ustawiać. Regały mogą zostać urozmaicone dodatkowymi elementami dekoracyjnymi, jak chociażby kolorowe pudełka, czy wiklinowe kosze zamiast standardowych szuflad. Półki można także fantazyjnie pomalować. To twórcze zajęcie, które może pochłonąć i zintegrować całą rodzinę.

Regał drabina w rozmaitych odsłonach

Półka w formie drabiny nie jest monotonna i jednowymiarowa, ponieważ można w sposób innowacyjny szafować jej kształtem lub dodatkowymi elementami. Modne są np. regały w kształcie piramidek, które tworzą dwie odnogi drabiny po obu stronach, co daje również dużo więcej miejsca na bibeloty, czy podręczniki. Drabina może być multifunkcyjna, czyli z jednej strony tworzyć stopnie, po których można się dostać na wyższe piętro, a z drugiej tworzyć blaty pozwalające wyeksponować domowe zbiory i eksponaty. Ergonomiczne kształty takich regałów pozwalają pomieścić sporo rzeczy na niewielkich metrażach, więc to opcja często wykorzystywana w kawalerkach.