Nowoczesne domy parterowe w stylu tradycyjnym oraz nowoczesnym

Coraz częściej, inwestorzy decydują się na budowę domów parterowych. Są one wygodne w użytkowaniu, charakteryzuje je duża funkcjonalność. Mogą być one wybudowane z wieloma udogodnieniami, na przykład z garażem, wiatą, przeszklonymi ścianami, dwuspadowym dachem. Nowoczesne domy parterowe są najczęściej przestronne, wyróżniają się dużą powierzchnią. Wszystkie pomieszczenia są dobrze rozplanowane na jednej kondygnacji. Co wyróżnia taki projekt? Przede wszystkim brak schodów oraz stropu, niska i zwarta konstrukcja.

Domy z jedną kondygnacją – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne domy parterowe mogą być budowane na dużych i przestronnych powierzchniach, jak i również na węższych działkach. W takich budynkach najczęściej kuchnia jest otwarta i można do niej bezpośrednio przejść z salonu. W takich projektach dominują duże, przeszklone ściany oraz zielone, funkcjonalne tarasy. W strefie nocnej znajduje się pomieszczenie dla dziecka oraz sypialnia dla dorosłych. Każdy, kto lubi korzystać z ekologicznych rozwiązań, może zdecydować się na instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła w domach z jedną kondygnacją. W nowoczesnych domach parterowych stosowane są innowacyjne pomysły, które gwarantują intymną, przytulną i funkcjonalną przestrzeń.

Domy z jedną kondygnacją - co warto o nich wiedzieć?
źródło: https://www.domywstylu.pl/domy-nowoczesne/

Co powinno znaleźć się w budynkach parterowych?

W funkcjonalnych, nowatorskich budynkach znajduje się miejsce na urządzenia grzewcze, czyli kotłownie. Bez wątpienia dom z jedną kondygnacją stanowi korzystne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wygodzie i komforcie użytkowania. Projektanci, oferują w nowoczesnych projektach, świetny rozkład części mieszkalnej. Znajdują się tam miejsca na prywatne gabinety, pokoje do pracy, wypoczynku i relaksu. Wielu mieszkańców decyduje się na projekty, w których dominują jasne pokoje i pojawiają się energooszczędne rozwiązania. W budowie domów parterowych, można zastosować między innymi:

  • klimatyczną antresolę,
  • zadaszony, funkcjonalny taras,
  • wydzieloną pralnię z suszarnią,
  • dwuspadowe, efektowne dachy,
  • energooszczędne systemy grzewcze.