O czym pamiętać urządzając salon?

W każdym domu salon pełni wiele funkcji, to w nim domownicy relaksują się po pracy, dodatkowo to właśnie w pokoju dziennym podejmowani są goście. Wnętrze powinno być zatem zaaranżowane w taki sposób, by chciało się w nim spędzać codziennie wiele godzin. Dużą rolę w uzyskaniu pożądanego efektu odgrywa oświetlenie, o czym zatem trzeba pamiętać kupując lampy do salonu?

Jak oświetlić mały salon?

Większość ludzi mieszkających w blokach, urządzając mieszkanie musi sobie poradzić z problemem jakim jest aranżacja niewielkiego salonu. Na szczęście kilka prostych sztuczek z oświetleniem Lis pozwoli na uzyskanie efektu, który z pewnością przypadnie do gustu domownikom oraz ich gościom:

  • rezygnacja z dużych abażurów: urządzając małe pomieszczenie nie należy decydować się na zakup dużych lamp, zdecydowanie lepiej sprawdzą się te sporo mniejsze – kilka kinkietów z powodzeniem oświetli całe pomieszczenie, a jednocześnie nada mu kameralnego charakteru;
  • przezroczyste klosze: lampy Lis o przezroczystych kloszach sprawią, że światło zostanie dobrze rozproszone, co z kolei spowoduje, że pokój będzie wydawał się większy;
  • oświetlenie sufitu: ten zabieg pozwoli na optyczne podwyższenie pomieszczenia, pożądany efekt można uzyskać decydując się na taśmy ledowe czy kinkiety Lis lighting.
lampy lis

Salon z wyjątkowym klimatem

Każdej osobie urządzającej salon zależy na tym, by był on zaaranżowany estetycznie, lecz również funkcjonalnie. Z tej przyczyny nie warto ograniczać się do zakupu lamp ściennych czy sufitowych, warto zainwestować też w inne oświetlenie Lis, na przykład lampy stojące. Warto postawić je na przykład w pobliżu fotela czy kanapy, na której domownicy będą czytać książki. Takie rozwiązanie będzie praktyczne, a jednocześnie włączona lampa stworzy wyjątkowy nastrój sprzyjający wypoczynkowy.