Plastikowe drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej – hit czy kit?

Od strony czysto aranżacyjnej, plastikowe drzwi przesuwne prysznicowe niewiele różnią się od swych szklanych odpowiedników. I choć te ostatnie mają sporo zalet, to nie ulega wątpliwości, że mają je również drzwi plastikowe. Na czym zatem polega ich wyjątkowość?

Podstawowe atuty plastikowych, prysznicowych drzwi przesuwnych

  1. Niska waga – plastik jest tworzywem nawet kilkukrotnie lżejszym od szkła. Oznacza to, że jego transport i montaż są o wiele prostsze i tańsze. Co więcej, niewielka masa drzwi z plastiku przedkłada się również na ich większą wygodę eksploatacji.
  2. Bezpieczeństwo – to podstawowa cecha jaka odróżnia plastik od szkła. Plastikowe drzwi prysznicowe przesuwne są całkowicie bezpieczne dla użytkownika. Co więcej, są one też dużo bardziej trwałe i wytrzymałe, a co za tym idzie – sprawdzą się np. w dużej rodzinie z małymi dziećmi.
  3. Odporność na zarysowywania – pod tym względem nowoczesne, plastikowe drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej niczym nie odbiegają od swych szklanych odpowiedników. Dziś coraz częściej pokrywa się je specjalnymi powłokami, które ograniczają ryzyko pojawienia się zadrapań do absolutnego minimum.

Drzwi prysznicowe i ekonomika montażu

Konstrukcja plastikowych drzwi prysznicowych przesuwnych jest dużo lżejsza, a co za tym idzie… również i tańsza, niż w przypadku konstrukcji szklanych. Lekki plastik nie wymaga tak wytrzymałych i stabilnych zawiesi. Poza tym wykonane z niego płyty nie pękną np. w trakcie skręcania. Na uwagę zasługuje również sama cena tychże drzwi, która oscyluje najczęściej w okolicy 200 – 300 złotych. Za tę kwotę można kupić naprawdę dobrej jakości modele, aczkolwiek znacznie bardziej dopracowane będą (rzecz jasna) kosztować więcej.

Podsumowując, konstrukcja plastikowych drzwi przesuwnych do kabin prysznicowych jest tańsza od modeli szklanych, a zarazem gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo.