Praktyczne i estetyczne – rolety plisowane

Powodów do zasłaniania okien jest całkiem sporo, począwszy od konieczności ochrony wnętrza przed nadmiarem światła, przez zapewnienie prywatności do potrzeby nadania wnętrzu estetycznego wykończenia. Sposobów na zasłonięcia okna jest także niemało – od tradycyjnych firan i zasłon po różnego typu rolety i żaluzje. Jedną z propozycji są rolety plisowane – dekoracyjne żaluzje o strukturze harmonijki.

bardzo popularne rolety plisowane

Rolety plisowane i ich zalety

Budowa rolet i materiały, z jakich są wykonane, a także możliwe sposoby montażu oferują ciekawe rozwiązania i umożliwiają kontrolę nad sposobem zasłaniania okna i ilością światła, jaką wpuszcza się do wnętrza. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, iż rolety te można zaciągać jednocześnie i w dół, i w górę, odsłaniając lub zasłaniając tym samym jednie wybraną część okna.

Również tkaniny, z jakich produkowane są rolety pomagają dobrać odpowiedni poziom naświetlenia – do wyboru są materiały dające całkowite zaciemnienie, praktyczne np. w sypialni, jak i tkaniny częściowo przepuszczające światło, sprawdzające się np. w salonach.

Możliwości montażu

Do kolejnych zalet rolet plisowanych należy to, iż można je montować w oknach o różnych kształtach, nawet trójkątnych i okrągłych. Bez problemu można je także mocować nie tylko w płaszczyźnie pionowej, ale także w pochyłych oknach dachowych, a nawet w płaszczyznach zupełnie poziomych. Uzyskuje się to wykorzystując rozmaite mechanizmy i systemy montażu.

Montaż plisowanych rolet często nie wymaga nawet wiercenia w ścianach lub okiennych ramach, ponieważ cała konstrukcja może zostać osadzona np. na skrzydle okna.

Ozdobne plisy

Materiały wykorzystywane do wykonania żaluzji plisowanych to szeroka gama produktów o różnej kolorystyce, wzornictwie i strukturze, co pozwala dobrać najlepsze wykończenie dla każdego wnętrza.