Regały do pokoju

Regały pokojowe to w zasadzie niezbędna rzecz w każdym domu. Dzięki nim można wyeksponować różne bibeloty, czy po prostu wzbogacić wnętrze salonu. Jak dobrać regały do pomieszczenia, jakim jest pokój?

Styl pokoju

Duże znaczenie w doborze regałów ma styl wnętrza. W rustykalnym stylu bardzo dobrze sprawdzą się meble z litego drewna. Nowoczesne i eleganckie wnętrza wymagają lekkich mebli fornirowanych lub lakierowanych. Nie należy przesadzać z łączeniem tych dwóch rodzajów, gdyż może to wypaść niekorzystnie, jednak zachowując umiar w łączeniu można stworzyć istne cuda.

A może odważniejsze połączenia?

Decydując się na łączenie stylów i kolorów w doborze regałów do pokoju, warto pomyśleć o wyciszającym tle. Podkreśli ono efektowne połączenie i pozwoli uniknąć niepożądanego chaosu. Równowagę może wprowadzić na przykład jasna dekoracja ścian czy jednolity dywan. Zwolennicy spójnej aranżacji z pewnością postawią na podobną stylistykę meblową w salonie lub pokoju. Nie każdy bowiem lubi odważne i oryginalne połączenia, które nie zawsze się sprawdzają. Gustowne dobranie mebli pozwoli cieszyć oczy przez długi czas.

Regały pokojowe zazwyczaj są przeznaczone do ustawiania na nich różnych rzeczy, pamiątek, czy książek. Jednak warto zauważyć, że taki regał może doskonale dopełnić charakter pokoju i nadać mu nowoczesności. Wystarczy odrobina kreatywności, co pozwoli nawet samodzielnie wykonać proste regały z drewna.