Wnętrze domu – jak je udekorować na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Spędzamy wtedy chwile z dawno niewidzianą rodziną, możemy trochę zwolnić. Często zapraszamy też gości. Wiele osób chce udekorować swoje wnętrze z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wnętrze domu – jak je udekorować na Boże Narodzenie?

Choinka

Choinka to pierwsza myśl, jeśli chodzi o dekorowanie wnętrza domu na Święta Bożego Narodzenia. Większość ludzi uwielbia ozdabianie jej bombkami, łańcuchami i światełkami. Zadbajmy jednak o to, by nasze dekoracje były ze sobą spójne, np. utrzymując je w jednym kolorze (złoty, srebrny, czerwony). Wtedy będziemy mieć pewność, że będzie się świetnie prezentować – nawet jeśli bombki kupować będziemy w różnych sklepach.

Sztuczna czy prawdziwa? Przed tym dylematem stoi wiele rodzin. Żywa choinka to piękny zapach i niepowtarzalny klimat, ale jest bardziej uciążliwa w sprzątaniu. Sztuczną wystarczy kupić raz na wiele lat i nie sypie się. Wszystko zależy od tego, ile czasu możemy jej poświęcić.

świąteczne dekoracje we wnętrzu domu

Schody

Poręcz schodów można udekorować światełkami lub choinkową girlandą. Założenie tych ozdób nie potrwa długo, a całkowicie odmieni naszą klatkę schodową! Możemy też mieć przez wiele lat te same ozdoby, a po Świętach po prostu je schować i wyciągnąć za rok.

Stół

Na okres świąteczny warto położyć na stół czerwony obrus i świąteczne serwetki. Poza tym, można dodać wieniec ze świecami. Ozdoby te możemy mieć przez wiele lat, a dodadzą naszej jadalni charakteru. Świąteczny klimat będziemy odczuwać przy każdym posiłku, nawet jeszcze przed 24 grudnia.

okno z dekoracjami świątecznymi

Gwiazda betlejemska (poinsecja)

Poinsecje, znane bardziej jako gwiazdy wigilijne, już od listopada dostępne są w większości sklepów – zarówno tych z wyposażeniem wnętrz, jak i w marketach czy w dyskontach. Te czerwone kwiaty pęknie prezentować się będą w osłonce pasującej do naszego wnętrza. Postawić je można na stole, parapecie czy nawet w sypialni.

Uwaga! Gwiazda betlejemska jest trująca dla zwierząt. Jeśli mamy psa bądź kota, nie powinniśmy ustawiać jej na ziemi, a gdy wychodzimy z domu powinniśmy schować ją przed zwierzęciem w zamkniętym w pokoju.