Wybór łóżka pojedynczego dla dziecka

Łóżka jednoosobowe i ich zakup może być skomplikowany ze względu na różnorodność dostępnych opcji. Jednak podjęcie właściwej decyzji nie jest tak trudne, jak się wydaje: po usystematyzowaniu wszystkich kryteriów zakupu można łatwo znaleźć najlepszą opcję na komfortowy sen. Aby wybrać odpowiednie łóżko pojedyncze i kupić najbardziej odpowiednią opcję, należy skupić się tylko na kilku wskaźnikach – wymiarach, materiałach, wzornictwie i przydatności do wnętrza.

Wybór rozmiaru łóżka jednoosobowego

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że długość i szerokość jednoosobowego łóżka są bardziej niż oczywiste. Jest to jednak dalekie od rzeczywistości, dziś producenci oferują meble w następujących rozmiarach:

  • 70х190;
  • 80х190;
  • 90х190;
  • 70х200;
  • 80х200;
  • 90х200.

Wybierając rozmiar łóżka jednoosobowego, kierujemy się przede wszystkim własną budową. Na przykład, jeśli jesteś wyższy, wybierasz model o większej długości, a jeśli masz znaczną masę ciała, wolisz model o maksymalnej szerokości. Podobnie jest w przypadku wyboru mebli dla nastolatka.

Kolejny punkt, który wpływa na ostateczny rozmiar mebli – wielkość sypialni. W przestronnym pokoju można pozwolić sobie na duże łóżko pojedyncze, natomiast ograniczona przestrzeń wymaga bardziej ergonomicznego modelu. Duży wybór łóżek jednoosobowych dostępny jest na tej stronie.

łóżka pojedyncze

Wybór materiału na łóżko jednoosobowe

Ważnym kryterium przy zakupie mebli do sypialni pozostaje surowiec, z którego są one wykonane. Eksperci zalecają zwrócenie uwagi na takie parametry jak skład, przyjazność dla środowiska i jakość obróbki materiału – tylko wtedy można liczyć na mocny i naprawdę zdrowy sen. Współcześni producenci stosują:

Naturalne lite drewno. Jest to ekologiczny, przyjemny w dotyku, oddychający i trwały materiał, który nadaje meblom atrakcyjny, wyrazisty design oraz szczególną energię. Rodzaje drewna stosowane obecnie do produkcji łóżek różnią się od miękkiej sosny do bardziej wytrzymałego dębu i buku. Jedyną wadą jest wysoka cena takich przedmiotów.

MDF. Płyty pilśniowe średniej gęstości zajmują pozycję pośrednią między naturalnym drewnem a bardziej przystępnymi cenowo komponentami. Materiał ten jest bardzo trwały, wolny od toksycznych żywic i związków chemicznych, co pozwala na wykorzystanie go do tworzenia mebli w różnych stylach i o różnym wzornictwie. Łóżka MDF są często w średnim przedziale cenowym.

Metal. Nowoczesne łóżka metalowe wyglądają nadzwyczajnie i często mają elegancki, nowoczesny design dzięki kutym elementom. Takie meble przetrwają dziesiątki lat nie tracąc swojego uroku ani właściwości użytkowych, ale tylko wtedy, gdy są dobrze wykonane.