Wybór narożnika do salonu – na co zwrócić uwagę?

Narożnik to najważniejsza ozdoba salonu. To dzięki idealnie dobranemu siedzisku pokój dzienny jest charakterystyczny i gustowny. Na co zwrócić uwagę wybierając narożnik i jak go zaaranżować?

Jak wygląda funkcjonalny narożnik?

Eleganckie narożniki do salonu muszą być dopasowane przede wszystkim wielkością. Do dużego salonu warto poszukać narożnika w kształcie litery „U”. Możliwość wyciągnięcia się na kanapie, gdy oglądamy telewizję po całym dniu pracy jest bezcenna.

Bardzo funkcjonalne jest elegancki narożnik modułowy, który można komponować zgodnie z aktualnymi potrzebami. Możliwość przestawiania elementów narożnika umożliwia dowolne manipulowanie częściami, gdy tylko mamy taką potrzebę.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę są zagłówki oraz poręcze. Narożnik do salonu elegancki będzie dużo wygodniejszy, gdy będziemy mieli możliwość samodzielnego ustawienia kąta oparcia oraz wysokości zagłówków.

Ozdoba salonu

Eleganckie narożniki do salonu to niebanalna ozdoba wnętrza. Warto zastanowić się, jak ustawić narożnik, by pokój dzienny był gustowny i jednocześnie funkcjonalny.

W dużym salonie narożnik jest idealnym meblem, który można wykorzystać do wydzielenia strefy jadalnej oraz wypoczynkowej. Narożnik postawiony na środku pokoju stanowi idealne miejsce, by oglądać na nim telewizję. Za narożnikiem można ustawić stół i wydzielić miejsce, w którym rodzina będzie spożywała posiłki.

Planując ustawienie narożnika z dala od ścian należy zwrócić uwagę, by tył narożnika był obity taką samą tkaniną jak siedziska.

W małym salonie elegancki narożnik sprawdzi się ustawiony w kacie pokoju. Wykorzystując róg pokoju w całości zaoszczędzimy miejsce, które jest niezwykle cenne w małych mieszkaniach. Ustawiając sofę oraz fotel tworzymy puste miejsce, które bardzo często nie jest dobrze wykorzystane.

Więcej: www Bird Meble