Zalety i wady kremowych dywanów

Dywany są przedmiotami bardzo lubianymi i chętnie wybieranymi jako dodatkowy element wystroju wnętrza. Bez nich pomieszczenie wygląda dużo puściej i nie prezentuje się tak ciekawie, jak wtedy, gdy podłogę zdobi odpowiednio dobrany dywan. Dobrze jest wybierać produkty o łagodnych i niebyt wyróżniających się barwach, gdyż wówczas dużo łatwiej jest dopasować je do reszty pokoju. Przykładem takich przedmiotów są kremowe dywany.

Zaleta takich produktów

Największą zaletą tych dywanów jest ich delikatna, uniwersalna wręcz barwa. Będą one dobrze komponowały się z innymi częściami pokoju. Nadadzą one pomieszczeniu subtelnego stylu i przez swój niewyróżniający się wygląd ładnie wypełnią pustą przestrzeń na podłodze, ale jednocześnie nie będą najważniejszym elementem wystroju, który ściąga na siebie całą uwagę. 

dywan kremowy

Wady kremowych dywanów

Mimo swojej uniwersalności, dywany o takiej barwie posiadają również pewne wady. Dokładne problemy, z jakimi może spotkać się potencjalny użytkownik, różnią się w zależności od typu dywanu. Długie włosie dywanów shaggy może przykładowo utrudniać zachowanie czystości i świeżego wyglądu, gdyż zanieczyszczenia łatwo zatrzymują się w gęstwinie runa. Inne dywany mogą być podane na zniszczenie, zwłaszcza, gdy wykonane są z materiałów słabej jakości. Największym jednak problemem kremowych dywanów, który związany jest wyłącznie z ich barwą, jest ich podatność na zabrudzenie. Ich jasny kolor powoduje, że należy umieścić je w pomieszczeniach, w których domownicy nie poruszają się obuwiu, które mogłoby łatwo zanieczyścić włosie dywanu. Łatwość zabrudzenia takiego produktu sprawia, że pojawia się potrzeba częstego prania. W przypadku niektórych typów dywanów można to zrobić w warunkach domowych, kiedy indziej (na przykład przy wspomnianych dywanach shaggy) będzie wymagane częste użycie profesjonalnej pralni, co naraża na dodatkowe koszty.