Zamknięta kabina prysznicowa. Jakość i komfort kąpieli

Wśród kabin prysznicowych można wyróżnić półotwarte, montowane przy ścianach wyłożonych płytkami, a także zamknięte, które można postawić w dowolnym miejscu. Zamknięte są zadaszone, posiadają również takie gadżety, jak wentylator czy radio. Są rzecz jasna nieco droższe, mając jednak świadomość, że są dużo bardziej komfortowe, warto decydować się na ich zakup.

Montaż zamkniętej kabiny prysznicowej

Kupując zamkniętą kabinę prysznicową, nie można zapominać, że miejsce, w którym będzie zamontowana nie może do końca być przypadkowe. Bardzo ważny jest dostęp do prądu, bowiem oświetlenie kabiny, wentylator czy radio musza być czymś zasilane. Niektóre części kabin prysznicowych bez zasilania nie zadziałają. Nie bez znaczenia jest również to, przy której ścianie taka kabina stoi. Jeśli jest to zimna ściana zewnętrzna, istnieje ryzyko osadzania się wilgoci za ścianą kabiny.

Zakup kabiny zamkniętej. Na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważna jest dostępność części do kabin prysznicowych. Kabina zamknięta, z oświetleniem, regulacją prysznica, radiem czy wentylatorem to rzecz, która może ulec awarii. Części zamienne do kabin prysznicowych są z reguły do kupienia są jednak kabiny, do których są trudniej dostępne. Takich nie należy kupować, bowiem ewentualna awaria może skutkować nawet koniecznością wymiany kabiny. W najlepszym wypadku kabina będzie nie w pełni sprawna. Oczywiście niektóre części do kabiny prysznicowej są do kupienia w sieci, czasem jednak i tam są trudno dostępne. Nie bez znaczenia jest też jakość produktu. Kabiny wykonane ze słabej jakości materiałów, mogą ulegać awariom albo zarysowaniom przy myciu. Po miesiącach użytkowania nie będą więc wyglądały dobrze. Takich nie należy kupować.

Akcesoria do kabin

Warto zwrócić uwagę także na samą konstrukcję kabiny, bowiem akcesoria do kabin prysznicowych nie we wszystkich są możliwe do zamontowania. W niektórych akcesoria do kabiny prysznicowej po prostu się nie trzymają, nie dają przykręcić czy w inny sposób zamontować. Takie kabiny są warte uwagi tylko wtedy, gdy nie mamy zamiaru montować dodatkowych półek, uchwytów czy innych akcesoriów.

Jeśli kabina jest dobrej jakości, części do takiej kabiny prysznicowej do kupienia, zakup ma sens i daje gwarancje zadowolenia zarówno z zakupu, jak i późniejszego użytkowania.