Żarówka G9 – gdzie się ją stosuje?

Żarówka G9 jest coraz częściej stosowanym produktem w różnego rodzaju oprawach oświetleniowych. Zaletą tego produktu jest niewielki rozmiar, a zarazem duża wydajność. Oczywiście mowa w tym przypadku o żarówkach LED, które są nie tylko energooszczędne, ale również przyjazne środowisku.

Żarówka G9 – energooszczędna i funkcjonalna

Żarówki G9 łączą w sobie małe gabaryty i dużą moc świetlną. Stosowane są one w nowoczesnych oprawach oświetleniowych i żyrandolach. Mają zastosowanie także w lampkach biurkowych czy oświetleniu dekoracyjnym. Producenci mebli montują je w oprawach meblowych ze względu na niewielkie rozmiary. Żarówki LED G9 charakteryzują się wysoką skutecznością świetlną oraz dopasowaniem kąta świecenia do potrzeb. Można także znaleźć je w różnych barwach światła. Ogromnymi zaletami tego typu produktów jest bardzo estetyczne wykonanie i długa żywotność. Jest to żarówka energooszczędna, a zarazem ekologiczna. Nie emituje szkodliwego promieniowania i nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak ołów czy rtęć. Dużą zaletą jest również niska temperatura działania, co niweluje ryzyko pożaru. Żarówki G9 są także w pełni biodegradowalne. W sklepach można znaleźć produkty tego typu od znanych i cenionych producentów, dzięki temu zyskuje się pewność bezpiecznego i długiego działania.

W jakich lampach stosuje się żarówki G9?

Żarówki z gwintem G9 stosowane są w wielu oprawach oświetleniowych. Z racji tego, że zasilane są 230 V, to nie ma konieczności stosowania zewnętrznych zasilaczy. Można je podłączyć bezpośrednio do instalacji. Z racji niewielkich gabarytów często stosowana jest w oprawach ozdobnych, których używa się jako dodatkowego źródła światła. Takie lampki montowane są w meblach lub w kuchni nad blatem. Oczywiście także producenci opraw stosują takie rozwiązanie w kinkietach ściennych, żyrandolach, lampach biurowych stojących i wiszących.

Mocne źródło światła mimo niewielkiego rozmiaru

Żarówki halogenowe z gwintem G9 w technologii LED mogą świecić naprawdę mocnym światłem. Jedną z najmocniejszych, jaką można znaleźć na rynku, jest żarówka o mocy 12 W i strumieniu świetlnym 1080 lumenów. Przekładając to na tradycyjną żarówkę, świeci ona jak 80 W. Z tego względu doskonale nadaje się jako główny punkt oświetleniowy nawet dużego pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest stosowane w przypadku, gdy nie ma możliwości zamontowania większej ilości punktów świetlnych. Również doskonale nadaje się jako oświetlenie w podwieszanych sufitach czy dekoracyjnych zabudowach.