Zestawy prysznicowe – Deszczownice, baterie, słuchawki

Sklep internetowe z wysokiej jakości europejskimi artykułami sanitarnymi, oferują szeroką gamę akcesoriów prysznicowych. Tutaj możesz wybrać zestaw prysznicowy, który nie tylko sprawi, że rutynowe czynności higieniczne będą tak wygodne, jak to tylko możliwe, ale także upiększy Twoją łazienkę.

Zestaw prysznicowy składa się z głowicy, baterii oraz drążka montażowego i wężyków. Wiele modeli nie jest wyposażonych w baterię. Przy wyborze tego urządzenia sanitarnego należy zwrócić uwagę na takie kryteria jak:

  • Funkcjonalność. Oprócz wyposażenia standardowego zestawy prysznicowe z https://www.ekspercilazienek.pl/zestawy-prysznicowe mogą być wyposażone w drugi dolny odpływ (kran), półkę na środki higieniczne, oświetlenie, a nawet nadajnik radiowy.
  • Łatwość użytkowania. Zestaw prysznicowy jest dopasowany do wzrostu rodziny. Są również łatwe w obsłudze, można przełączać tryby pracy i mieć głowicę prysznicową na elastycznym wężu, aby umyć prysznic lub wannę, a także zapewnić dzieciom komfortową kąpiel.
  • Materiał. Stal, brąz, chrom lub mosiądz są zwykle używane do tych produktów.

Typ instalacji

Zestaw prysznicowy może być montowany w sposób otwarty (na ścianie wewnątrz kabiny) lub zamknięty (za ścianą lub w ścianie). Dopasowana instalacja pomaga zaoszczędzić miejsce w kabinie prysznicowej, pozostawiając widoczne tylko najistotniejsze elementy, takie jak główka prysznicowa i bateria. Wbudowane słuchawki prysznicowe są estetyczne, ale jeśli trzeba je wymienić, konieczny będzie remont łazienki.

Jak dbać o zestaw prysznicowy?

Wskazówki dotyczące pielęgnacji zależą od materiału, z którego wykonane są okucia i zestaw okuć. Miękką ściereczką z mikrofibry usuń z głowicy prysznicowej osad z mydła. Zestawy prysznicowe do łazienki z chromu i brązu nie mogą być czyszczone środkami ściernymi. Regularne przecieranie łazienkowego zestawu prysznicowego miękką, wilgotną szmatką pozwoli utrzymać go w czystości i estetycznym wyglądzie.