Modna aranżacja ścian

fototapeta ścienna jest modna

Co sezon wprowadzane są nowe trendy w aranżacji wnętrz. Jednak od dobrych 2-3 sezonów znalazło się miejsce na ścianach dla fototapet i tapet. Były one popularne kilkanaście lat temu, potem zostały zastąpione farbami, następnie naklejkami ściennymi, a teraz znowu są modne. Ale te oferowane teraz są nie tylko o wiele lepszej jakości, ale mają też o wiele większy wybór wzorów i wymiarów. Przy zakupie fototapety wymiar jest bardzo ważny, ponieważ zostawienie pustego kawałka ściany czy też ucięcie widoku na tapecie nagle nie będzie wyglądało dobrze.

Tanie fototapety – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim można znaleźć kilka rodzajów materiałów, z jakich tanie fototapety są wytwarzane – https://www.galeriaplakatu.com/fototapety. Najbardziej popularne są fototapety winylowe i winylowe na fizelinie. Takie fototapety są także dość tanie, ale ich jakość jest o wiele lepsza niż tapet papierowych. Ponadto o wiele łatwiej się je przykleja na ścianie.

Kolejna kwestia to wymiar. Trzeba bardzo dokładnie zmierzyć ścianę, na jakiej ma być przyklejona fototapeta, aby idealnie wybrać jej wielkość. Tylko położony obraz w całości będzie sprawiał takie wrażenie, na jakim nam zależy. W przypadku wątpliwości lepiej wziąć odrobinę większą fototapetę niż za małą, bo tutaj nie da się domalować czy dokleić kawałka, ponieważ nie będzie on spójny z całością obrazu.

Jakie dodatki do fototapet?

Na ścianę główną zwykle daje się fototapetę, a na resztę ścian farbę. Jednak kolor powinien albo łączyć się kolorystycznie z fototapetą, albo być całkiem odmienny, aby podkreślić ścianę z tapetą. Na innych ścianach można też zawiesić kinkiety do oświetlenia, ale nie powinno się tego robić w fototapecie, ponieważ nagle wyskakująca lampa z górskiego widoku, będzie wyglądać śmiesznie. Jeśli potrzebujemy światła na tej ścianie warto kupić lampę stojącą, ale nie wyprowadzać z niej punktu świetlnego. Tak samo nie wieszamy już na niej obrazów czy luster do dekoracji.